CLARITINE SPE 10MG 7 TABL. import równoległy

Dostępność: brak towaru
Cena: 8,38 zł 8.38
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

ilość op.
dodaj do przechowalni

Opis

Wskazania:
W leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa takich jak kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa, świąd i pieczenie oczu. Produkt CLARITINE SPE jest również wskazany w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Właściwości:
Lek Claritine SPE zawiera loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1.  Hamuje  działanie  histaminy powodującej między innymi występowanie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie. Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach. Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błon śluzowych, wysięki), świądem i pieczeniem oczu.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancję czynną (loratadynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu CLARITINE SPE w okresie ciąży. Nie stosować produktu CLARITINE SPE u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Nie stosować równocześnie z ketokonazolem, mikonazolem, itrakonazolem, erytromycynąm, klarytromycyną. Może to spowodowć nieznaczne zwiększenie stężenia loratadyny we krwi. Możliwe do wystąpienia nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, nudności, zwiększenie łaknienia, zapalenia błony śluzowej żołądka, nieprawidłowe czynności wątroby.

Sposób użycia: 
Claritine SPE najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem. Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę, dzieci od 2 do 6 lat - 1/2 tabletki (5 mg) na dobę.

Skład:
Loratydyna - 10mg, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Opinie o produkcie (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl