Paracetamol APTEO MED 20 tabletek

Dostępność: brak towaru
Cena: 4,99 zł 4.99
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

ilość op.
dodaj do przechowalni

Opis

Paracetamol APTEO MED, 500 mg, tabletki 20 szt 

(Paracetamolum)

Paracetamol Apteo Med jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.

Paracetamol Apteo Med nie działa przeciwzapalnie, nie uszkadza błony śluzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)

Wskazania do stosowania:

• bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych;

• gorączka, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach. Jeśli po upływie 3-5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

 

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat (o masie ciała większej niż 50 kg):

Dawka jednorazowa:
doustnie 1 lub 2 tabletki (co odpowiada 500 mg – 1000 mg paracetamolu), w razie konieczności można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa:
• przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni) – 8 tabletek (co odpowiada 4000 mg paracetamolu)

na dobę w dawkach podzielonych;
• przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni), po konsultacji z lekarzem – 5 tabletek (co odpowiada

2500 mg paracetamolu) na dobę w dawkach podzielonych.
Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

 

Opinie o produkcie (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl